Zapraszamy na konferencję „Liczy się każda kropla”

W imieniu organizatorów Koalicji Dbamy o Wodę! serdecznie zapraszamy na transmisję online wydarzenia:

I Konferencja Wodna na Żywiecczyźnie „Liczy się każda kropla”.

Spotkanie jest pierwszym w regionie wydarzeniem skupiającym się na kwestii ochrony zasobów wodnych w kontekście zmian klimatu.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie przedstawienie raportu „Zmiany klimatu a zasoby wody na Żywiecczyźnie” przygotowanego na zlecenie Koalicji „Dbamy o wodę” przez naszą firmę Wind-Hydro jako podmiotu specjalizującego się w analizach hydrologicznych i klimatycznych. Raport stanowi unikalne w skali kraju opracowanie, które obrazuje przebieg samych zmian klimatu jak i ich skutki dla obecnych i przyszłych zasobów wody niezbędnych dla rozwoju gospodarczego Żywiecczyzny. Ze względu na swoje walory naukowe raport otrzymał patronat PGW Wody Polskie oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

W agendzie wydarzenia oprócz kwestii zachodzących zmian klimatycznych i przewidywanych ich skutków dla regionu Żywiecczyzny przewidziano również merytoryczną dyskusję. Debata na temat niezbędnych działań w celu ochrony zasobów wodnych regionu, odbędzie się z udziałem przedstawicieli samorządów, instytucji, biznesu i przedstawicieli NGO. Przedstawiciele samorządów oraz instytucji przestawią sprawdzone praktyki mające na celu ochronę zasobów wodnych.

Konferencja „Liczy się każda kropla” rozpocznie się w najbliższy wtorek (13.07.2021) o godzinie 10:00

Transmisja online dostępna dla każdego pod linkiem http://pryzmat-studio.pl/live.html

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Centrum UNEP/GRID-Warszawa.  

Koalicja Dbamy o Wodę! to inicjatywa powstała w marcu 2021 roku, na rzecz budowania partnerstwa podmiotów publicznych, prywatnych oraz pozarządowych. Założycielami Koalicji są dwie duże firmy działające w regionie – Żywiec Zdrój i Grupa Żywiec. To pierwsze w Polce partnerstwo firm powołane w celu edukacji i współpracy na rzecz ochrony zasobów wodnych i racjonalnego gospodarowania nimi.  

Serdecznie zapraszamy!